Що не можна їсти при подагрі, список продуктів

Подагра — це гостре запалення суглобів, спричинене нагромадженням сечової кислоти в організмі. Подагра може атакувати ноги, коліна і щиколотки, але найчастіше — великий палець. Частіше за інших в групі ризику захворіти на подагру знаходяться чоловіки і жінки, які страждають зайвою вагою. Запальні процеси при подагрі можуть тривати місяцями. Давайте розберемося які продукти не можна їсти при подагрі, а які можна.

8 продуктів, які викликають подагру

Морепродукти при подагрі

Морепродукти при подагрі

Так звані «Плоди моря» можуть бути дуже шкідливими для вашого здоров’я, особливо для тих хто страждає від подагри. Це пов’язано з тим, що морепродукти містять високий рівень речовини ‘пурин’, який метаболізується в організмі як сечова кислота. Якщо ви не страждаєте від подагри, ви можете дозволити собі є певні види морепродуктів, але бажано не в свіжому вигляді. Наприклад, лікарі рекомендують ковтати не більше 4-6 штук устриць в тиждень, майте це на увазі.

Риба при подагрі

Риба при подагрі

Оселедець, на відміну від інших видів риб, які дозволяють є в невеликих кількостях, суворо заборонена для пацієнтів з подагрою. Оселедець повинна бути повністю виключена з вашого меню. Також уникайте анчоусів і тунця. Відносно безпечними можна вважати краби, омари і креветки. Іншими словами, не варто виключати все море продукти з вашого раціону, є продукти, які в малій кількості вам будуть корисні і необхідні.

Пиво при подагрі

Пиво при подагрі

Вченими було доведено, що пиво подвоює ризик захворювання на подагру у тих, хто схильний до цього захворювання. На це є 2 основні причини: перше, пиво збільшує рівень сечової кислоти в організмі, і друге, воно ускладнює висновок пурину з вашого організму. Вино — кращий варіант, але в невеликій кількості. Келих вина за вечерею, оптимальний обсяг, хоча багато лікарі суворо забороняють алкоголь, якщо у вас є подагра.

Червоне м’ясо при подагрі

Червоне м'ясо при подагрі

Червоне м’ясо містить велику кількість пурину, на додаток до інших хімічних речовин, які можуть підвищити рівень холестерину і викликати збільшення ваги. Краще їсти біле м’ясо (курка або риба), трохи червоного м’яса дозволяється лише час від часу. Якщо ви не можете повністю відмовитися від червоного м’яса, в такому разі, фахівці радять замість свинини віддати перевагу яловичині, невелику кількість яловичини в тиждень прийнятно.

Біле м’ясо при подагрі

Біле м'ясо при подагрі

Гусак, індичка — це багата пуринами їжа, тому їх краще уникати, якщо у вас є подагра. Якщо ви схильні до цього захворювання, повинні звести до мінімуму споживання фермерської та дикої птиці. Більш безпечним варіантом для вас — це курка й качка, при цьому м’ясо переважно не з ніг а грудка.

Солодкі напої при подагрі

Солодкі напої при подагрі

Уникайте напоїв, що містять кукурудзяний сироп або фруктозу, дієтичні безалкогольні напої і бутильовані соки. Ці напої містять багато підсолоджувачів, які викликають збільшення виробництва сечової кислоти. Щоденне споживання напоїв, що містять цукор або фруктозу, збільшує загальний ризик захворювання подагра для жінок.

Зелень при подагрі

Зелень при подагрі

В цій групі ви також знайдете багаті пуринів продукти, такі як спаржа, цвітна капуста, шпинат і гриби. Якщо вам подобаються всі ці продукти, ви можете зменшити їх споживання, а не повністю виключати їх. Вегетаріанські дієти сприяють виведенню пуринів.

Печінка при подагрі

Печінка при подагрі

Печінка знаходиться категорично заборонено категорії, разом з нирками і солодощами. Іншими словами, уникайте вживання в їжу органів корови, ягняти або будь-якого іншого подібного виду тварин. Ці продукти не підходять для вашого здоров’я якимось чином, не кажучи вже про тих, хто страждає від подагри.

Які продукти можна їсти при подагрі?

Є багато продуктів, які допомагають лікувати подагру, і ось вони:
Молочні продукти з малою жирністю
Складні вуглеводи (квасоля, горох, злаки, картопля і т. д.)
Кава
Фрукти
Особливо цитрусові
Що б захворювання подагра вас не турбувало, випийте 2 літри рідини в день, які можуть включати: воду, чай, натуральні соки і кави або будь-яку рідину (за винятком солодких безалкогольних напоїв та пива), яка сприяє циркуляції та видалення відходів через сечу. Пам’ятайте, що подагра може бути діагностована через ваші симптоми або шляхом виявлення підвищеного рівня сечової кислоти в крові. Якщо тестування непереконливо, необхідно проаналізувати вашу синовіальну рідину. Рентген може бути корисним для виявлення хронічної подагри, але не для легких або гострих випадків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *